730 199 459
 
 

Kursy robotyki

Stwórz razem z nam własnego robota - do dyspozycji naszych kursantów mamy klocki LEGO Mindstorms, Lego Ev3 oraz Lego WeDo Education, dzięki którym może skonstruowc, a następnie zaprogramować każdego robota. Zapoznaj się z naszą ofertą kursów z zakresu robotyki!

 

Zajęcia dla dzieci 5-9 lat (Strefa WEDO)

Zajęcia z robotyki dla dzieci w wieku 5-9 lat w oparciu o zestawy LEGO WeDo

                Uczniowie w dwuosobowych zespołach na początku konstruują robota, wykorzystując w tym celu schemat budowy. Robot oprócz elementów konstrukcyjnych posiada silnik elektryczny, mikrokontroler oraz czujnik ruchu (podobny do czujników ruchu stosowanych w fotokomórkach). W drugiej części zajęć zadaniem uczniów jest zaprogramowanie robota w taki sposób, aby sam za pomocą czujnika rozpoznawał ruch i odpowiednio na niego reagował.

                Zestaw WeDo to nowa linia produktów LEGO Education, przeznaczona specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, będąca uproszczoną wersją zestawów Mindstorms. Pozwala budować interaktywne zabawki wykorzystujące proste czujniki i silniki, którymi można sterować za pomocą komputera.

Do budowy konstrukcji WeDo używa się przede wszystkim standardowych klocków LEGO, co pozwala budować prościej i bardziej spontanicznie. W zestawie konstrukcyjnym znajduje się ponad 150 klocków LEGO, silnik, czujnik ruchu, czujnik wychylenia, oraz hub USB.