730 199 459
 
 

Pasjonaci nowoczesnych technologii

Warsztat Robotów to projekt stworzony i realizowany przez młodych inżynierów, którzy próbują zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do nowych technologii, robotyki i programowania. Zajęcia mają na celu w innowacyjny sposób pobudzenie w kursantach kreatywności oraz rozwinięcie umiejętności  logicznego myślenia, w sposób jaki w szkole jest nieosiągalny. Na naszych zajęciach to dzieciaki decydują o sposobie rozwiązania postawionego przed nimi problemu, a opiekunowie  starają się ich jedynie  naprowadzać na możliwe, ale nie jedyne rozwiązania.

 

Działalność Warsztatu polega na organizowaniu zajęć dla dzieci i młodzieży podczas, których kursanci zajmują się konstruowaniem i programowaniem prawdziwych robotów. Zestawy dydaktyczne, z których budowane są roboty to  Lego Wedo – dla dzieci w wieku od 5-8 lat oraz Lego Mindstorms NXT oraz Lego EV3 – od 8 roku życia. Sposób prowadzenia zajęć znacznie odbiega od warunków szkolnych i przybiera formę nowoczesnych warsztatów, w których każdy uczestnik bierze aktywny udział.  

 

 

Zapraszamy również do obejrzenia materiału  z naszym udziałem, który był emitowany w TVP Kraków w programie "Pomysł na sukces".

 

 

 

W ramach Będzińskiej Akademii Małego Robotyka zorganizowane były m.in. warsztaty robotyki. Najmłodsi samodzielnie zbudowali roboty na podstawie specjalnie przygotowanej instrukcji. Do swoich konstrukcji podłączyli     odpowiednie czujniki i silniki, a na końcu zmierzyli się z zaprogramowaniem robotów co udało się w 100%.